KAT. A

Oferujemy profesjonalne przygotowanie do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego dla kandydatów na kierowców motocykla przez instruktorów jeżdżących motocyklami od 1986 roku. Szkolenie praktyczne w naszym ośrodku odbywa się motocyklem identycznym, jakim będzie przeprowadzany egzamin praktyczny czyli nowym YAMAHA MT 07. Do kontroli prawidłowości wykonywania zadań egzaminacyjnych używamy mierników prędkości średniej oraz najazdowej.

W związku ze zmianą przepisów odnośnie szkolenia i egzaminowania w 2013 roku dostosowaliśmy infrastrukturę do nowych wymogów.

Prawo jazdy kategorii A uprawnia do kierowania motocyklem bez ograniczeń pojemności skokowej oraz mocy silnika.

Do kursu kategorii A może przystąpić osoba, która ukończyła 23 lata i 9 miesięcy posiadająca pozytywne orzeczenie lekarskie do kierowania pojazdami.

Szkolenia wykonujemy na bieżąco. Istnieje możliwość szkolenia bez kursu teoretycznego lub teorii metodą e-learning.

Dlaczego u nas?

Motocykl identyczny jak egzaminacyjny, wyposażony w identyczne (zakładane w tym samym serwisie) gmole o identycznej szerokości – ważne przy wykonywaniu slalomu szybkiego.

Jako nieliczni szkolimy z wykorzystaniem mierniów prędkości średniej i najazdowej.

Ponadto jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków posiadających doskolnałą łączność opartą na technologii bluetooth. U nas kursant w kasku motocyklowym posiada wbudowany zestaw audio z mikrofonem, co umożliwia stałą, dwustronną łączność z instruktorem.

Kursancie!

Jeżeli zamierzasz podjąć szkolenie kat. A lub A2 w innym ośrodku, przed podjęciem decyzji upewnij się, czy będziesz szkolony na motocyklu z roku produkcji minimum 2016, na jakim będziesz miał egzamin. Wiele szkół w Szczecinie (szczególnie te, które są uważane przez siebie za „renomowane” ) ma pojazdy starszego typu (sprzed 2012 roku ), które odmiennie zachowują się na placu manewrowym. Do prawidłowego szkolenia, które przyniesie wymierne efekty, potrzebne są także mierniki prędkości najazdowej i średniej, które mają tylko nieliczne szkoły oprócz nas.

Cechą charakterystyczną motocykla nowego typu (identycznego jak egzaminajcyjny) są:

– cyfrowy obrotomierz i szybkościomierz

Program szkolenia

Kursy prowadzone są zgodnie  z rozporządzeniem ministra transportu i budownicwa z 4 marca 2016 roku w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców ( Dz. U. z 2016 roku pozycja nr 280 ) w profesjonalnie wyposażonych salach wykładowych, z pełnym zapleczem sanitarnym oraz vendingowym.

Zajęcia teoretycze  obejmują 30 godzin szkoleniowych – 5 spotkań po 6 godzin lekcyjnych, w tym zgodnie z programem szkolenia wykład i zajęcia z zakresu udzielnia pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Zajęcia praktyczne obejmują min. 20 godzin szkoleniowych i prowadzone są na placu manewrowym, w ruchu miejskim oraz poza obszarem zabudowanym.

Nowymi elementami egzaminu na prawo jazdy dla wszystkich kategorii A są:

1. Slalom wolny po liniach cyfry osiem oraz pomiędzy pięcioma bramkami,

2. Slalom szybki między trzema pachołkami przy prędkości 30 km/h,

3. Ominięcie przeszkody przy prędkości 50 km/h,

4. Przemieszczenie motocykla do tyłu i przodu w polu o ograniczonej szerokości

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, godzina szkolenia teoretycznego trwa 45 minut, a praktycznego 60 minut.

Koszt szkolenia – 2900 zł brutto (cena zawiera materiały szkoleniowe oraz badania lekarskie)

Prezentacja owych zadań wymaganych na egzaminie praktycznym dostępna jest tutaj.

Komentarze na temat naszych szkoleń dostępne są tutaj.

Wraz ze zmianą pojazdów egzaminacyjnych na motocykle Yamaha MT 07 weszły w skład egzaminu praktycznego nowe elementy sprawdzenia stanu technicznego motocykla odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym :

1. Poziom płynu hamulcowego, hamulca tylnego

3. Sprawdzenie działania świateł awaryjnych

5. Inny sposób sprawdzenia naciągu łańcucha (mierzymy odległość od dolnej prowadnicy)

2. Poziom płynu chłodzącego

4. Sposób sprawdzenia poziomu oleju w silniku